Aleja Zwycięstwa – przejazd przez ulicę Konarskiego

W ramach projektu wykonany zostanie przejazd rowerowy i przejścia dla pieszych na rampie z zachowaniem ciągłości nawierzchni.

Aktualny wygląd oraz wizualizację proponowanego rozwiązania obejrzeć można poniżej.


przesuń suwak, żeby zobaczyć zmiany

projekt_zieleniak

6 myśli nt. „Aleja Zwycięstwa – przejazd przez ulicę Konarskiego”

    1. Ze względu na kierunek ruchu samochodów. Z Konarskiego nie ma wyjazdu na Grunwaldzką/Zwycięstwa, a z Piramowicza już tak, więc musi być miejsce, gdzie samochód się zatrzyma przed wyjazdem na Grunwaldzką. Gdyby wyprostować przebieg, to samochody zatrzymywałyby się na DDR.

      1. Tak, dokładnie o to chodzi. Dlatego na Piramowicza droga rowerowa pozostanie odgięta – bez barierek, z zabrukowanym obecnym trawnikiem na lewo od przejazdu – w celu upłynnienia ewentualnego ruchu rowerowego.

    1. Obecnie stoją w skrajni drogi rowerowej więc na pewno nie powinny pozostać dokładnie w tym miejscu. Prawdopodobnie zostały pierwotnie zaprojektowane jako zabezpieczenie przed wchodzeniem na drogę rowerową dużych grup studentów idących ku kampusowi PG. Ale czy pełnią taką funkcję? Chyba są zbędne. Wg projektu wykonawczego wykonanego na zlecenie Urzędu Miasta – mają zniknąć. Zaznaczamy że wizualizacje to tylko przybliżenia a w projektach wykonawczych możliwe są pewne drobne zmiany. A jaka jest Twoja opinia o ich przydatności?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *