Trakt św. Wojciecha – przejazd przez ul. Zaroślak

Droga eksploatacyjna na wale Kanału Raduni z ul. Zaroślak (wykonanie przejazdu rowerowego).

Aktualny wygląd oraz wizualizację proponowanego rozwiązania obejrzeć można poniżej.


przesuń suwak, żeby zobaczyć zmiany

C:_Praca_GDAŃSK TRAKT ŚW WOJCIECHA2.PROJEKT WYKONAWCZY1. Z

5 myśli nt. „Trakt św. Wojciecha – przejazd przez ul. Zaroślak”

  1. A wiadomo jak to będzie po dobudowaniu wiaduktu nad torami kolejowymi przy Armii Krajowej. Jeszcze do nie dawna można było dojechać tam po drodze technicznej i drodze rowerowej do skrzyżowania z ul. 3 Maja (przy kościele)?
    Jeśli obecny układ zostanie to warto byłoby ten przejazd przełożyć na drugą stronę przejścia, aby nie kierował na chodnik, tylko na dalszą część drogi technicznej, a przy okazji przebudowy układu drogowego przy budowanym Forum Gdańsk powalczyć o drogę rowerową wzdłuż 3 maja i wtedy ładnie by się spinało.

    1. Co do drogi rowerowej przy Forum Gdańsk – sprawa jest pilnowana od czasu powstania pomysłu „rowerowej obwodnicy śródmieścia” czyli ok 10 lat temu. Pierwszą jej częścią są estakady nad dworcem PKP, kontynuacją miała być droga rowerowa wzdłuż torów PKP do węzła na AK i przejazd „na wprost” i włączenie się w drogę rowerową przy Kościele Mennonitów i dalej w drogę techniczną wału. Na skutek pojawienia się inwestycji Forum Gdańsk, cały temat się opóźnił i wydłużył. Efekt jest taki że wzdłuż Forum od strony 3 Maja będzie szeroka droga dla pieszych i rowerów (bez wydzielenia nawierzchni) – co przy spodziewanym niewielkim ruchu pieszym będzie OK, natomiast przez węzeł, w relacji „na wprost” udało się ponoć z trudem wymusić tylko przejście dla pieszych. Naszym zdaniem to duża wpadka RMA. Będzie pewnie o to awantura ale to dopiero po zakończeniu budowy. No i wszyscy i tak będą jeździć tym przejściem. Co do przejazdu powyżej – on jest celowo „uniwersalny” – osoby wyjeżdżające drogą techniczną wału która na tym odcinku jest zdaje się drogą lokalną dojazdową do posesji – mogą się w niego włączyć na zasadach ogólnych – z jezdni Zaroślaka. Ponieważ jest to droga (jezdnia ogólnodostępna) to nie można w jej oś wprowadzić przejazdu rowerowego.

        1. Jednak to inna sytuacja niż w Jelitkowie – tam przejazd wychodzi ze strefy pieszej z dopuszczeniem rowerów. Tu wg tego co piszesz miałby wychodzić z uliczki dojazdowej – to niemożliwe bo to normalna jezdnia z ruchem na zasadach ogólnych. Skręt od strony Forum: jedziesz uliczką na zasadach ogólnych, wjeżdżasz do ul. Zaroślak, przecinasz oś ul. Zaroślak i skręcasz w lewo tak jakbyś chciał wjechać na Trakt św. Wojciecha, skręcasz w prawo w przejazd rowerowy. Czyli normalne włączenie się z jezdni – przejazdem – w drogę eksploatacyjną. Chodnikowcy zaś skrócą sobie wiadomo jak. Co kto lubi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *