Hallera – odcinek drogi od ulicy Towarowej do wiaduktu kolejowego

Największą inwestycją w tym rejonie jest przebudowa odcinka trasy w al. Hallera – od przejazdu przez ul. Towarową do torów PKP. W ramach tej inwestycji dobudowany zostanie brakujący odcinek drogi dla rowerów pomiędzy ul. Towarową a ul. Trubadurów; wykonana zostanie renowacja drogi rowerowej na odcinku od ul. Trubadurów do torów PKP (m.in. wymiana nawierzchni, uzyskanie ciągłości na wjazdach bramowych)

Aktualny wygląd oraz wizualizację proponowanego rozwiązania obejrzeć można poniżej.


przesuń suwak, żeby zobaczyć zmiany

6 myśli nt. „Hallera – odcinek drogi od ulicy Towarowej do wiaduktu kolejowego”

 1. Najgorszy chyba odcinek w całym Gdańsku (reszta Hallera zresztą też), jak samochody nie jadą sznurkiem, to go po prostu omijam asfaltem.

  1. Ciekawe pytanie. Przyznam że nie zastanawialiśmy się nad tą kwestią. Dorobienie łącznika nie jest wpisane do projektu, wymagałoby zmniejszenia parkingu i stworzenia krzyżówki drogi rowerowej i uczęszczanego deptaku do SKM Politechnika lub poprowadzenia odcinka drogi rowerowej po obecnym trawniku równolegle do deptaka od strony płd. – wschodniej. Ogólnie ten odcinek drogi rowerowej wzdłuż Towarowej pochodzi z czasów gdy budowanie dróg rowerowych krótkimi niezbyt przemyślanymi odcinkami bez powiązania z otoczeniem niestety zdarzało się dość często. Jesteś wielkim fanem tej drogi? Ja niekoniecznie… Wydaje się, że niewielki ruch na Towarowej i jej szerokość pozwalają na wygodniejszy ruch rowerów w jezdni na zasadach ogólnych lub można by tam wyznaczyć pasy rowerowe w obu kierunkach. Dzięki za zwrócenie uwagi na problem – temat warty konsultacji z Referatem Mobilności Aktywnej UM co do ich planów wobec tej drogi rowerowej. W tej postaci jest bez sensu – albo trzeba ją połączyć albo zlikwidować i zastąpić pasami.

   1. Droga biegnie do parku Steffensa, a tam jest fajna alternatywna trasa do Głównego Miasta.
    Jak ktoś nie przepada za dużym ruchem (aut czy innych rowerzystów), jak znalazł.

    Wydaje mi się, że warto.

    1. Faktycznie jako taki łącznik ma to sens. Jeśli projekt wygra to przy okazji przygotowywania dokumentacji budowlanej spróbujemy przekonać Urząd Miasta do wykonania tego krótkiego łącznika po stronie wschodniej deptaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *