Aleja Grunwaldzka – skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego

Wykonanie pasa rowerowego umożliwiającego przejazd z ul. Braci Lewoniewskich w kierunku do ul. Wojska Polskiego.

Aktualny wygląd oraz wizualizację proponowanego rozwiązania obejrzeć można poniżej.


przesuń suwak, żeby zobaczyć zmiany

2 myśli nt. „Aleja Grunwaldzka – skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego”

  1. Popieram pomysł – przejazd z Lewoniewskich na Grunwaldzką w stronę Oliwy aktualnie jest wyjątkowo czasochłonny (3 x światła). Ten projekt może sporo ułatwić, choć z wizualizacji wynika, iż osoby jadące ze strony centrum będą musiały się zmieścić na krótkim odcinku ścieżki między ścieżką wzdłuż Grunwaldzkiej a trójkątami na Lewoniewskich. W takiej sytuacji może dojść do przynajmniej kilku nieprzyjemnych sytuacji:
    – skręcający rowerzyści nie pomieszczą się w tej przestrzeni i będą blokować jadących na wprost – może warto pomyśleć o szerszej śluzie rowerowej jaką można znaleźć np. na skrzyżowaniu Wita Stwosza z Abrahama.
    – w tej pozycji chyba nie widać świateł dla jadących na wprost (tylko światła dla zjeżdżających ze skrzyżowania) i mniej doświadczeni rowerzyści mogą z rozpędu wjechać pod koła samochodu jadącego Grunwaldzką w stronę Oliwy
    – rowerzyści będą blokować zjazd ze skrzyżowania „na zielonej strzałce” – irytacja kierowców gwarantowana.

    Pokonuję ten odcinek codziennie właśnie zjeżdżając z Lewoniewskich i zdając sobie sprawę z poglądowości wizualizacji z wielką niecierpliwością czekam na bardziej dokładny projekt.

  2. Zgadzam się z wszystkimi Twoimi uwagami, używając tego skrzyżowania mam podobne obserwacje. Tak jak zaznaczyliśmy, wizualizacje są tylko uproszczonymi szkicami przebiegu nowych lub poprawionych przejazdów rowerowych (oraz pasów). Dzięki za uwagi, będziemy pilnować aby projekt budowlany rozwiązywał te kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *