Fazy świateł

Wydłużenie faz światła zielonego dla pieszych i rowerzystów lub skrócenie cykli na następujących skrzyżowaniach, celem umożliwienia łatwiejszego przejazdu rowerzystów podczas pojedynczej fazy światła zielonego.

1. al. Grunwaldzka i al. Żołnierzy Wyklętych (przy Galerii Bałtyckiej)
2. ul. Kartuska i ul. Łostowicka
3. ul. Błędnik i ul. Wały Piastowskie
4. ul. Pomorska i ul. Subisława
5. ul. Pomorska i ul. Chłopska
6. al. Grunwaldzka i ul. Wojska Polskiego i ul. Braci Lewoniewskich
7. al. Grunwaldzka i ul. Piastowska

6 myśli nt. „Fazy świateł”

    1. Bardzo słuszna uwaga, wprawdzie nie ma tego zgłoszonego w zakresie projektu, ale przy rowerowej przebudowie skrzyżowania będzie okazja do zmian w programie sygnalizacji związanych z nowymi przejazdami rowerowymi, więc jest bardzo duża szansa że udałoby się to poprawić. Będziemy tego pilnować. Oczywiście o ile projekt nr 4 wygra i dojdzie do realizacji 😉

  1. Moim zdaniem na skrzyżowaniu nr 4. ul. Pomorska i ul. Subisława należałoby w ogóle przeorganizować sygnalizację, tak aby wyłącznie działała, gdy muszą przejeżdżać tramwaje, a poza tymi momentami migały żółte światła. Na tym skrzyżowaniu światła tylko blokują w miarę płynny ruch, a są kompletną blokadą dla rowerów i pieszych, którzy mogliby przejść i przejechać bez nich dużo szybciej (co z resztą robią łamiąc przepisy).

    1. Jest to jakiś pomysł. Idzie dalej niż to co mamy wstępnie uzgodnione z ZDiZ i Referatem Mobilności Aktywnej ale czemu nie spróbować zawalczyć. Jesteśmy na tak. Jeśli projekt wygra i dojdzie do rozmów o realizacji, będziemy proponować taki wariant. Dzięki za cenny pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *