Chłopska – przejazd przez ulicę Pomorską

Skrzyżowanie ul. Chłopskiej z Pomorską od lat wymaga przebudowy. Obecnie rowerzyści podróżujący wzdłuż ul. Chłopskiej aby pokonać to miejsce muszą trzykrotnie czekać na zielone światło. Problem ten rozwiąże przejazd rowerowy przez ul. Chłopską, łączący drogi rowerowe w ul. Pomorskiej w relacji na wprost – przez tarczę wyspy centralnej skrzyżowania, na jednej fazie zielonego światła.

Aktualny wygląd oraz wizualizację proponowanego rozwiązania obejrzeć można poniżej.


przesuń suwak, żeby zobaczyć zmiany

Wizualizacja przygotowana z wykorzystaniem zdjęć lotniczych z map2.pl
11754603_874056439297219_7818961191293455501_o

3 myśli nt. „Chłopska – przejazd przez ulicę Pomorską”

  1. Moim zdaniem jest to zupełnie niepotrzebne. Zamiast tego przyjrzyjcie się światłom oznaczonym nr 3 na drugim zdjęciu. Tam powinno się zlikwidować dla kierowców zieloną strzałkę, albo jakoś inaczej zorganizować te światła. Przejeżdżając na światłach nr 2 i chcąc jechać dalej na nr 3 rowerzysta musi ostro hamować (mimo, że ma zielone), bo większość kierowców zajeżdża mu drogę chcąc skręcić na zielonej strzałce. Widoczność w tym miejscu jest dobra (z punktu widzenia kierowcy samochodu), a mimo to wielu kierowców wymusza w tym miejscu pierwszeństwo. Wiele razy na własnej skórze się o tym przekonałam. Ostatnio niewiele brakowało, a zostałabym potrącona (jadąc prawidłowo DDR na zielonym świetle) – na szczęście kierowca zdążył wyhamować.

  2. No cóż naszym zdaniem przejazd z 3 punktami kolizji na 1 fazie świateł w czasie 3 razy krótszym zamiast przejazdu z 5 punktami kolizji na 3 fazach świateł w czasie trzy razy dłuższym jest BARDZIEJ NIŻ POTRZEBNY. Ale nie będziemy się spierać – jak wolisz dłużej, niebezpieczniej i bardziej upierdliwie – droga wolna 😉 Twój wariant trasy (obecny) przecież pozostanie do użytku. NIE planujemy likwidować przejazdów dookoła skrzyżowania!!!

    Co do opisu wymuszenia na Tobie pierwszeństwa przez samochód – cóż możemy powiedzieć… właśnie dlatego proponujemy przebudowę.

  3. Zdecydowanie potrzebne – przejazd przez ten węzeł jest tragiczny. 3 razy stoi się na światłach (które oczywiście nie są zsynchronizowane) i traci czas. Wg mnie wysoki priorytet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *