Armii Krajowej – skrzyżowanie z ulicą Łostowicką

al. Armii Krajowej i ul. Łostowicka (uzupełnienie przejazdów rowerowych do pełnego układu na skrzyżowaniu – dobudowanie przejazdów rowerowych po stronie północnej i zachodniej).

Aktualny wygląd oraz wizualizację proponowanego rozwiązania obejrzeć można poniżej.


Wizualizacja przygotowana z wykorzystaniem zdjęć lotniczych z map2.pl
przesuń suwak, żeby zobaczyć zmiany

4 myśli nt. „Armii Krajowej – skrzyżowanie z ulicą Łostowicką”

  1. Na tym skrzyżowaniu, to bardziej by się przydało zmodyfikować cykl świateł, żeby była możliwość przejechania w jednym cyklu, a nie jak obecnie na dwa razy trzeba jechać.

    1. Z pewnością, ale skrzyżowanie jest „ustawione” pod samochody i to na dwóch dużych potokach ruchu. Z tego wynikają toporne czasy oczekiwań na zielone. Jeśli nasz projekt wygra i dojdzie do przebudowy, będziemy naciskać aby poprawić obecny program działania sygnalizacji pod kątem przejazdu rowerów i przejść dla pieszych. Obecnie jest bardzo słabo.

  2. W przypadku przejazdów w prawym górnym rogu zdjęcia czuł był się bezpieczniej gdyby:
    – przejazd przez Łostowicką przylegał do przejścia dla pieszych (mało miejsca na azyl dla samochodów, a przejazd tak daleko za sygnalizatorem, że kierowcy bardziej analizują ruch aut na AK niż rowerów),
    – przejazd przez AK był równoległy do Łostowickiej (po zatrzymaniu aut na AK standard to gaz w podłogę , zmiana świateł czasem umyka, a im dalej od startu tym jest szybciej) a poza tym miejsce między zakrętem a przejazdem niczemu nie służy.

    1. Dzięki za uwagi. Wizualizację zrobiliśmy głównie po to, aby pokazać ideę zapewnienia ciągłości przejazdów wokół całego skrzyżowania. Nie analizowaliśmy jak na razie kwestii o których piszesz – wszystkie przebiegi przejazdów rowerowych będą dopiero szczegółowo określane na naradach z urzędnikami miejskimi, projektantami itd. Weźmiemy sugestie pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *