10 powodów, dla których warto zagłosować na nasze projekty

1. Pieniądze z naszego projektu ogólnomiejskiego zostaną wydane równomiernie na terenie całego Gdańska – prawie każda dzielnica uzyska wyraźne korzyści, zyskają prawie wszyscy Gdańszczanie – rowerzyści jak i piesi, a także kierowcy.

2. Przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe zostaną poszerzone i wyprostowane, znikną liczne punkty kolizji rowerzystów i pieszych – poprawi się jakość, płynność i bezpieczeństwo ruchu.

3. Powstaną 3 nowe pasy i 11 przejazdów rowerowych przez jezdnie – poprawi się spójność tras.

4. Infrastruktura zostanie dostosowana do wzrostu ruchu: w ciągu ostatnich 10 lat ruch rowerowy w Gdańsku wzrósł o ok. 400% – większy ruch wymaga lepszych rozwiązań drogowych i niezbędnych remontów.

5. Poprawa oznakowania zwiększy bezpieczeństwo – odmalowanie na czerwono 209 przejazdów rowerowych, instalacja 30 luster, odmalowanie 500 znaków „rowerek”, wymalowanie linii dzielących na najszerszych drogach rowerowych spowodują, że rowerzyści, piesi jak i kierowcy będą lepiej chronieni przed kolizjami.

6. Na 7 głównych skrzyżowaniach (m.in. przy Galerii Bałtyckiej i przy Zieleniaku) rowerzyści i piesi uzyskają lepsze warunki ruchu poprzez wydłużenie zielonego światła i możliwość przejazdu na jednej fazie.

7. Poprawi się komfort pieszych i rowerzystów – na 24 przejściach i przejazdach przez tory tramwajowe (np. przy Operze) zdewastowana nawierzchnia zostanie wymieniona na gumowe panele.

8. Poprawi się otoczenie tras rowerowych: przybędzie 300 stojaków rowerowych i 200 podpórek przed światłami.

9. Jako jedne z nielicznych – nasze projekty posiadają już w części zakresu dokumentację budowlaną – dzięki temu inwestycje mają szansę ruszyć już na wiosnę 2016! Cały zakres obu projektów został uzgodniony zarówno z Referatem Mobilności Aktywnej UM Gdańsk jak też z Zarządem Dróg i Zieleni, dzięki czemu ich realizacja nie napotka problemów urzędowych lub formalnych.

10. Infrastruktura rowerowa głównej osi Al. Zwycięstwa – Al. Grunwaldzka uzyska właściwy standard jakości, zgodny z najnowszymi inwestycjami rowerowymi Gdańska – Rowerowej Stolicy Polski.